Kairos Jewelry

MÜKEMMELLİK İÇİN TASARLANDI

Kairos Jewelry Mücevher Üretim Tesisi

Kairos Jewelry, İstanbul’da kurulduğu 2019 yılından itibaren ara vermeden şaşırtmayı, yenilikçi adımlar atmayı ve kendini sürekli yenilemeyi hedeflemiştir. Hedeflediğimiz yüksek standartlar, mücevher üretimindeki yükselişimize katkıda bulunmuş ve bugün İstanbul'da kendi üretim tesisine sahip olan nadir markalardan biri olan Kairos Kuyumculuk Anonim Şirketi’ni ortaya çıkarmıştır. Üretim tesisimiz mücevher üretim süreçlerinin tümünde; en başından en sonuna sektörde kabul edilen yüksek kalite standartlarını eksiksiz uygulayan nadir tesislerden biridir.

Kairos'un yüksek hassasiyetli üretim organizasyonuna yakından bir bakış.

Ana odağı ve uzmanlığı kaliteli ve estetik mücevher üretmek olan bir marka olarak, müşterilerimizin beklentilerini ve ihtiyaçlarını anlıyor ve müşterilerimize bu doğrultuda ulaşılabilir fiyatlı, en üst standartlarda mücevherler sunuyoruz.

Pırlantalı ve yarı değerli taşlı mücevherlerimizden, zirkon taşlı altın koleksiyonlarımıza kadar, her bir ürünü özenle ve sevgiyle müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Altın takı üretimi tam olarak Kairos Jewelry’nin uzmanlik alanıdır.

İşte başarılı bir üretim süreci için gerekli adımlar:

Tasarım: Koleksiyonlarımızı dünyadaki trendleri takip ederek ve müşterilerimizin isteklerini gözeterek tasarlıyoruz.

CAD/CAM (Bilgisayar Destekli Tasarım): Kaliteyi yükselten ve maliyetleri en aza indiren bilgisayar destekli yazılımları (AutoCad) kullanıyoruz.

Master Kalıp Üretimi ( 3D Print ): Master Kalıp Üretimi’nde yüksek teknoloji bilgisayarlı 3D baskı teknolojisini kullanıyoruz.

Wax: Ürün kalitesini garanti altına almak için dikkatle oluşturulan mum modelleri kullanıyoruz.

Döküm: Kairos Kuyumculuk’ta altın döküm işlemini, sektör standartlarının çok üzerinde alloy ve teknikler kullanarak gerçekleştiriyoruz.

Zımpara/Tesviye: Dökümden gelen ürünü, bir sonraki aşama için gereken standartları sağlamak için hassas ekipmanlarla işliyoruz.

Taş Takma/Mıhlama: Yetenekli zanaatkarlarımızın özenli çalışmaları sonucunda mücevherlere konumlanacak taşların sağlam ve en etkili görüntüyü sağlayacak şekilde takılmasını (mıhlanmasını) sağlıyoruz.

Cila: Mücevherlerimizin yüzeyinde arzu edilen pırıltı ve pürüzsüzlüğü elde etmek için birden fazla adımda yüksek standartlarda cila işlemi uyguluyoruz.

Kalite Kontrol: Üretime dair yukarıda sıraladığımız her adımda dünya standartlarında uygulanan kalite kontrol işlemleri, sevkiyat öncesi son süreçte uzmanlarımızın onayından geçmesinin ardından son buluyor, mücevherlerimiz en nihayetinde sunum ve paketlemeye hazır hale geliyor.

Kairos Jewelry

TASARIM

Kairos Her Zaman Göz Alıcı Tasarımlar Arayışında

Mücevher tasarımı bilgi, deneyim, sanatsal ve estetik bakış açısı, aynı zamanda el becerisi gerektiren bir zanaattır. Bu sebeple her bir Kairos Tasarımı birden fazla tasarımcımızın ortak katkısıyla oluşturulmaktadır. Kairos Tasarım Ekibi yüksek teknoloji yazılım programları ve ekipmanlarıyla çalışır ve bu da ekibimize benzersiz ve etkileyici tasarımlarını en verimli şekilde oluşturma olanağı tanır. Ekibimiz, müşterilerimizin çeşitli kullanım amaçlarıyla kombinleyecekleri tasarım yüzük, küpe, kolye ve bileklik modellerini özgün ve şık bir görünüme sahip olacak şekilde tasarlayabilme yeteneğine sahiptir. Ekibimiz tasarım aşamasını durmadan devam eden bir süreç olarak benimser, denemeleri, testleri, düzeltmeleri ve iyileştirmeleri ara vermeden uygular.

Kairos Jewelry

CAD/CAM BİLGİSAYAR DESTEKLİ TASARIM

3D Destekli Tasarım

Tasarımdan sonraki aşama, tasarım ekibimizin ürettiği karakalem tasarımların bilgisayar ortamına yani CAD yazılımına başarıyla aktarılma aşamasıdır. CAD yazılımı 3D bilgisayar destekli bir program olup Kairos Tasarımcıları tarafından oluşturulan tasarımların niteliğini ve boyutsal kalitesini artırarak , önceden hazırlanmış kara kalem tasarımların bilgisayar ortamına geçişini sağlar . Bu yazılım ayrıca üretim için bir veritabanı oluşturulmasını da sağlar. Temel olarak, tasarımcılarımız tarafından kağıt üzerinde tamamlanan karakalem çizimin yazılım sistemine dönüştürülmesi bu aşamanın özeti niteliğindedir. Bu noktada CAD Programı’nı kullanan Kairos ekibinin teknik altyapısı devreye girer; oluşturulan tasarımların üretime hazır kod bütününe dönüşümü deneyimli teknik ekibimiz tarafından en başarılı şekilde gerçekleştirilir.

Kairos Jewelry

WAX

Master kalıbın birden fazla balmumu replikasını elde etme süreci.

Master kalıbın birden fazla balmumu replikasını elde etme süreci, balmumunun enjeksiyon makineleri aracılığıyla kauçuğun içine enjekte edilip , kauçuğun içerisinde master kalıbın şeklini aldıktan sonra çıkarılmasıyla gerçekleşir. Elde edilen balmumu model ve parçalar daha sonra döküm sürecinde kullanılır.

Balmumu parçaları, "ağaçlandırma" olarak adlandırılan bir balmumu sapına lehimlenir. Bu aşamada, her balmumu parçasına bir fidan eklenir ve sapla yaklaşık 45 derecelik bir açı yapar. Daha büyük ve ağır parçalar ağacın altına, daha hafif ve küçük parçalar ise ağacın üst kısmına eklenir. Hazırlanan ağaçlar döküme gönderilir ve altın madeni kullanılarak dökümü yapılır.

Kairos Jewelry

DÖKÜM

Mücevher Dökümünü Kairos'a Bırakın!

Mücevher dökümü, yüzyıllardır var olan bir zanaat formudur. İnsanlar metali eritebilme becerisine sahip olduğu günden itibaren altın gibi değerli madenlerine şekil verebilmek amacıyla kum, taş gibi şekil verilebilen malzemeleri kalıp gibi kullanarak döküm işlemini gerçekleştirmeyi denemişlerdir. Günümüzde hala geleneksel yöntemler kullananlar olsa da döküm işlemi için Kairos Kuyumculuk en son teknoloji makinelerini kullanmaktadır.

Mücevher dökümünu başarıyla gerçekleştirebilmek için, ustaların sadece gerekli ekipman ve araçlara sahip olması tabi ki yeterli değildir, aynı zamanda değerli metallerin erime noktalarını doğru şekilde uygulama bilgisine de sahip olmaları gerekmektedir. Döküm sürecini başarılı bir şekilde tamamlamak için gereken bilgi ve deneyime sahip olmak uzun zaman alabilir, bu yüzdendir ki deneyimli uzman ekibimiz bu noktada görevini kusursuzca yerine getirir ve döküm işlemini en sağlıklı şekilde tamamlar.

Kairos Kuyumculuk A.Ş., yüksek frekanslı eritme teknolojisi de dahil olmak üzere tüm teknolojik altyapı, makine ve personele sahiptir. Tüm bunlar, müşterilerimize yüksek kaliteli mücevherler sunmamıza ve daha verimli çalışmamıza olanak tanır.

Kairos Jewelry

ZIMPARA TASVİYE

Zımpara, mücevher imalat sürecindeki en kritik aşamalardan bir diğeridir.

Zımpara, mücevher imalat sürecindeki en kritik aşamalardan bir diğeridir. Zımpara işlemi sırasında, modelin üzerinde kalan fazla lehim veya metal temizlenir. Brülör ya da dosya gibi çeşitli araçlar kullanılarak döküm parçaları temizlenir ve pürüzsüz bir yüzey elde edilir. Daha sonra montaj süreci gerçekleştirilir; bu aynı tasarımın bileşenlerini bir araya getirme sürecidir. Bu aşamada lazer ve lehimleme teknikleri uygulanır.

Ardından, mücevherin değerini artırmak, estetik ve yüksek standartlarda bir sonuç elde etmek için ön cilalama işlemi uygulanır. Cilalama sürecinde 3 aşama bulunmaktadır: tamburlama, ön cilalama ve son olarak ultra temizleme. Ön cilalama işlemi genellikle pırlantalı ve doğal taşlı mücevherlerimiz için titizliklikle uygulanır çünkü pırlantalar ve doğal taşlar takıldıktan sonra uygulanan cilalama işlemi taşların yüzeyinde istenmeyen sonuçlara sebep oluşturabilir.

Kairos Jewelry

TAŞ TAKMA MIHLAMA

Mücevherlerimizin üzerinde yer alan etkileyici değerli taşlar.

Mücevherlerimizin üzerinde yer alan etkileyici değerli taşlar, başarıyla mıhlanmadığı (taş takma sanatı) takdirde mücevherin üzerinde gerçek değerini yansıtamayacaktır. O yüzdendir ki mıhlama işleminde hedeflenen asıl nokta, değerli ve yarı değerli taşların rengini, parlaklığını ve şeklini en iyi yansıtacak şekilde mücevherin üzerine yerleştirilmesidir.

Kairos Kuyumculuk’ta mıhlama ustaları, yarı değerli taşların ve pırlantaların yüzeylerini mümkün olduğunca kapatmadan mücevher üzerine yerleştirme zorluğuyla karşı karşıyadır, bu da onlara aynı zamanda taşın mücevhere sağlam ve sağlıklı şekilde yerleştirilme sorumluluğunu yükler ; çünkü mıhlamadaki en önemli hususlardan biri dayanıklılıktır. Ekibimiz tüm bunların bilincinde müşterilerimizin uzun yıllar sorunsuz kullanabileceği mücevherler üretir.

Özetle, ustalarımız tarafından mücevherlerimizde uygulanan birinci sınıf mıhlama işlemi, kalabalıkta kesinlikle fark edilebilen, yüksek kaliteli, estetik ve aynı zamanda dayanıklı mücevherin üretilmesi için olmazsa olmazdır.

Kairos Jewelry

CİLA

Altın mücevherlerin yüzeylerini pürüzsüzleştirmek ve temizlemek

Kairos zanaatkârları, altın mücevherlerin yüzeylerini pürüzsüzleştirmek ve temizlemek için çok sayıda araç ve makine kullanırlar. Ekibimiz yılların verdiği deneyimi sayesinde bilinen yöntemlerin haricinde değerli madenlerin cazibesini ve parlaklığını ortaya çıkaran kendine özgü cilalama teknikleri geliştirmiştir. Bu ustalık yüksek kalite standartlarıyla beraber aynı zamanda mücevherlerimizde orijinal yüzey dokuları elde etmemizi sağlar. Mücevher cilalama ekibimizin bilgi birikimi ve sanatsal becerileri, altın madeninin ihtişamlı parlaklığını ortaya çıkarır. Cilalama işlemi sabır gerektiren bir süreçtir, bu yüzdendirki Kairos Ekibi olarak cilalama işleminde profesyonel olmanın ve kalite kontrol standartlarının korunmasının önemini biliyoruz.

Kalite Kontrol

Hammadde: Kalite kontrol süreci, tedarikçilerimiz tarafından sağlanan herhangi bir malzemenin incelenmesini içerir. Hammadde ilk etapta test edilir ve belirlenmiş düzenlemelere tabi olup olmadığı incelenir. Kairos’ta mücevher üretiminde kullanılacak ham maddelerin, hammaddenin cinsine bağlı olarak önceden belirlenmiş renk, berraklık, ağırlık, tasarım ve kesim kalitesine sahip olması gerekmektedir. Bu sebepledir ki mücevherlerimizi şeffaf şekilde hazırladığımız sertifikalarıyla birlikte gönderiyor ve güvenle teslim ettiğimiz ürünlerin müşterilerimiz tarafından belirli bir özellik eksikliği tespit edildiği takdirde iadesini garanti ediyoruz.

Test ve Özellikler: Mücevherlerimizi dayanıklılık, pürüzsüzlük, kimyasal reaksiyonlar gibi birçok test tabi tutuyoruz. Eğer mücevherlerimiz belirli eşikleri geçemez veya önceden belirlenmiş kalite standartlarını karşılayamazsa, imha ediliyor ya da düzeltilmek üzere hataya üretim hattına geri gönderiyoruz. Her bir mücevherimizi çizik, eksik, yanlış, keskin kenar gibi kusurları olmadan, sıfır hatayı hedefleyerek ambalajlama sürecine hazırlıyoruz.

Ambalajlama: Her nihai tüketicinin üreticiden beklentisi sağlam; içindeki ürünü koruyan estetik bir ambalaj ve paketlemedir. Müşterilerimize hem şık hem de içindeki ürünün güvenliğini sağlayan tasarım mücevher kutularımızla gönderim yapıyoruz.

Her bir mücevher, Kairos'un dokunuşunun bir yansımasıdır; aşkı, cesareti, umudu ve bilgeliği simgeler. Her taş, bir hikayeyi anlatır; her kesim, bir anı canlandırır. Kairos Jewelry mücevherleri insanların hayatlarında belirgin izler bırakan o özel anlara eşlik etmek için tasarlanmıştır.